Towarzystwo Milosnikow Eksploracji i Badan Historycznych

Prolog:

Rok temu poznałem Bodka i tak się zaczęła nasza wspólna przygoda.
Po nieudanych próbach stworzenia ogólnopolskiego stowarzyszenia na forum Odkrywcy nie myślałem, że coś takiego może powstać. Minęło kilka miesięcy i w trakcie rozmowy Bodek podsuną pomysł na Stowarzyszenie. W międzyczasie powstawała strona i forum skupiające ludzi o podobnych zainteresowaniach. Rozmawiając na czacie i GG poznaliśmy wielu Przyjaciół ze świata poszukiwaczy skarbów, historii i kolekcjonerstwa. Pomysł na Stowarzyszenie bardzo się spodobał i ustaliliśmy pierwszy termin spotkania założycielskiego.
W Lublinie po raz pierwszy spotkaliśmy się w knajpce niedaleko giełdy kolekcjonerskiej. Zaskoczenie było wielkie ponieważ przyszło więcej ludzi niż mieliśmy miejsc do siedzenia. Przeprowadziliśmy wybory,zatwierdziliśmy statut i mogliśmy spokojnie przystąpić do sądowej rejestracji. To było spotkanie założycielskie. W tym miejscu pragnę wspomnieć o Stowarzyszeniu "Rawelin" z Krakowa i o jego prezesie Darku, który bardzo nam pomógł przy wypełnianiu dokumentów i pracach nad statutem.
Od maja TMEiBH "żyje", dokładnie 06.05.2005 o godzinie 13:53:49 dokonano wpisu naszej organzacji do rejestru. Do października 2005 roku odbyły się wspólnie dwa spotkania. Pozwoliły one na lepsze poznanie się i stworzenie wspólnych planów na przyszłość związanych z naszą działalnością.
W tym sezonie większość czasu zajęły nam sprawy organizacyjne. Zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie i nakreśliliśmy plany działania na następny rok, ale niedługo nastapi czas na ich realizację.

Jako Stowarzyszenie zapraszamy do współpracy wszystkich którzy chcieliby swoją pomocą, obecnością i wiedzą wesprzeć nasze działania.
Liczymy na kontakt ze strony innych stowarzyszeń i organizacji dla których dziedzictwo kulturowe naszego kraju nie jest bez znaczenia. Jesteśmy gotowi pomóc:
- w organizacji obchodów rocznicowych,
- badań wykopaliskowych
- i innych imprez związanych z krzewieniem pamięci o historii Polski.

Chętnie podzielimy się wiedzą na naszym forum a jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i czynnego udziału w życiu Stowarzyszenia. Rok 2006 przed nami...

Monti[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]
Created by Monti ® 2005