Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...

Teraz jest wtorek, 29 lipca 2014, 23:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Teknetics OMEGA 8000
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 05:32 
kapral
kapral

No jedzie do mnie omega więc w wkrótce będę mógł opowiedzieć wrażenia :D

PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 14:48 
kapral
kapral

ja mam omege i dostrojenie do gruntu jest idealne nic nie musze dodawac ani odejmować...

PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 16:44 
kapral
kapral

No już mam Zacznę od minusów bo jest ich mniej jak zalet
Wady:
-gałki pod potencjometrami mogły by mieć uszczelki bo ziemia i woda tam się dostanie, ale łatwo będzie wyciąć z gumy i podłożyć
-Jak w delcie po ściszeniu wysokie tony zanikają (brak regulacji w omedze ) tu sygnał modulowany więc na pograniczu zasięgu jest cichy i ucieka np. na srebro tracimy 1....4cm airtest zanim membrana zacznie wyć, to wina głośnika więc na słuchawkach jest OK.
-brak regulacji głośności co znowu skłania do słuchawek oczywiście z regulacją głośności, nie lubię słuchawek :(
Plusy:
-Szybki jak cholera po zamulającym minelab safari który miałem przez parę dni jak by głęboki oddech świeżego powietrza
- Airtest cewka 11" DD , porównam do ALL!-M z cewką 31cm kierownica :) bo go mam pod ręką, podobny z tym że All bardziej lubi srebro a Omega złoto różnica 3...4cm
-Maskowanie żelazem srebra świetnie sobie radzi nawet lepiej jak analogowy All dwa dni temu robiłem takie testy z safari które wcale sobie nie radzi, bo na drewnianym stole ogrodowym z gwoździami nie widział monety
-Waga piórkowa
To tyle na szybko, miałem kiedyś Deltę, więc łatwo było mi ocenić podobny sprzęt.
Jutro jak czas pozwoli to test w polu ale wcześniej zakleję głośnik taśmą bo wyje jak syrena :D

PostNapisane: niedziela, 24 kwietnia 2011, 08:52 
kapral
kapral

Pierwszy test w polu, kolega teknetics delta ja omega cewka DD 11" czułość 90....95 efekty 3 monety kolega z deltą 13 szok czyżby delta lepsza :?: :D
Pod koniec dnia stwierdziłem że cichy sygnał modulowany głębokością miesza się z zakłóceniami i nie jestem w stanie odczytać tego. zmniejszam czułość na 70...73 zaczynam kopać nawet głęboko i sporo ale lekki wiatr zakłóca słabe dźwięki, wykrywacz niesamowicie spokojny.
Ale przy 70 to jaki może być zasięg :?: Robię testy w domu jako tako, nakładam słuchawki i szok air test boratynka 30cm na upartego 32 .
Zupełnie inna technika poszukiwawcza cisza i wyłapywanie bardzo słabych dźwięków przynajmniej tak mi się wydaje :D wychodzi na to że tylko chodzenie w słuchawkach ma sens, bo bez nich tracimy co najmniej 5cm

PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2011, 14:39 
kanonier
kanonier

Omega ładnie ciągnie na dwóch tonach wtedy wszystko jest pięknie nasycone lub jednym tonie . ja przeważnie chodzę na czułości max jestem dobrze osłuchany mam ją prawie dwa lata. Nie miałem dotąd żadnego wykrywacz który by tak dobrze radził sobie z maskowaniem żelaza . Najlepiej chodzić na wciśniętym Noth usuniete żelazo i dwa tony dyskryminacja na 1 . wtedy słyszymy wtle takie ciche basy które sygnalizują nam żelazo w pobliżu koloru maskowane . Technika chodzenia zupełni inna niż w delcie chodzimy na słuchawkach , najlepsze kossy qz 99 z regulacja głośności .
Na pewno kolega kaktus bedzie bardziej zadowolony od poprzedniego sprzętu safari :peace

PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2011, 07:11 
kapral
kapral

Safari miałem tylko na paru wypadach z możliwością korzystnego kupienia :D więc mogłem go nie poznać ale swoim zamuleniem i wagą potrafi zirytować , szczególnie po teknetics.

Spróbuję na twoich ustawieniach bo na jednym tonie głęboko ale ciężko odróżnić zakłócenia od sygnału jak się podkręci czułość poza 70.
Dwa lata to spory staż, a co sądzisz o wskaźniku fe3o4 czy do tylko zbędny gadżet :?:

PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2011, 21:12 
kanonier
kanonier

Wskaźnik przydaje sie jak trafimy na skorodowaną blachę , wszystkie kreski pokazuje . Można poznać po długości tonu . Czułość mam przeważnie jak największa w lesie jest zupełna cisza a z odróżnieniem zakłóceń od sygnałów nie mam już problemów. Kopać ciche sygnały ze wskazanie w granicy koloru :wink:

PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2011, 09:36 
kapral
kapral

Spróbuję w lesie, do tej pory bo chodziłem po bardzo zaśmieconym terenie jak podkręciłem czułość z 75 na 95 rdza dawała fałszywe sygnały na kolor . Ale teren mocno zaśmiecony nawet stabilne zamulone safari tam popierdywało.

Szkoda jednak że na 3 czy 4 tonach zasięg wysokiego tonu nawet na słuchawkach jest jednak mniejszy, pewnie jest to kwestia niedopracowanego oprogramowania :(

PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2011, 19:23 
kanonier
kanonier

Niskie tony są zawsze wyraźniejsze od wysokich , do tego dochodzi jeszcze szeroka modulacja na każdym tonie . G2 ma tylko 2 tony do wyboru omega 4 tony .

PostNapisane: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:56 
kapral
kapral

Po 10 wypadach niestety nie jestem zachwycony szeroka modulacja powoduje że zadowoleni będą zwolennicy spokojnego chodzenia. Ja niestety zawsze kręcę czułość do granic a wtedy mieszają się zakłócenia z cicho modulowanym sygnałem i tracimy to co daje cewka 11"dd czyli ze 2...3cm.
Oglądając filmy Fisher F5 ma ten sam problem właściwie dźwięki i zachowanie ma identyczne ale f70 i f75 daje mocny mało modulowany czytelny sygnał.
Ale mogę się mylić może tylko ja nie słyszę to co trzeba :D . Szukałem schematów aby zaingerować w elektronikę jednak chyba są nieosiągalne, gdyby dało się zmniejszyć tą modulację sprzęt niesamowity by był

PostNapisane: poniedziałek, 25 lipca 2011, 13:39 
kapral
kapral

Po kilkunastu wypadach w okolice gdzie omega z lekka durnieje z powodu wszech obecnych zakłóceń z powietrza, założyłem pierwszy raz cewkę oryginalną zamiast 11"DD i byłem pod wielkim wrażeniem.
Dźwięki na jak zwykle na dwóch tonach ale... Mogłem więcej dokopać czułości dźwięki bardzo silne i wyraźne szerokość modulacji zrobiła się wąska prawie idealna. Kopałem dość głęboko duża rdza dawała wyraźny przytłumiony sygnał a co najdziwniejsze w teście z wiaderkiem pełnym piasku i jeden grosz zasięg podobny.
Wyszło na to że chyba w oryginale mam większy zasięg jak na DD a już na pewno większy komfort bo sygnał wali po uszach a nie mruczy aż zaczęłam podejrzewać że DD jest walnięta jednak miesiąc wcześniej robiłem air test moja DD i delta tam już było czuć spory przyrost centymetrów pewnie z powodu mniejszej czułości Delty.

PostNapisane: sobota, 30 lipca 2011, 08:21 
kapral
kapral

Zrobiłem test bo nie dawało mi to spokoju

Obrazek
Obrazek
Jak widać wiaderko z piaskiem nad ziemią fotka 1 a na dnie srebrny ort cewka koncentryczna była jakieś dwa cm płytsza od 11"DD ale jak wspominałem na niej można dodać czułości nie wariuje i spokojne dogania DD . Wychodzi na to że po wymianie cewki Omega nie robi się potworem jest to kit marketingowy :( . Jednak przy tak głębokim celu szerokość skanowania DD jest prawie dwa razy szersza od koncentrycznej czyli bierze całą szerokością cewki :!:
Czułość 75 sygnał nad piaskiem
Czułość 85 sygnał 3..4cm nad piaskiem
czułość 93 sygnał ponad 4cm (27..28cm od dna)
Są to wyniki kiedy sygnał jest już bardzo pewny czysty raczej nie do przeoczenia i wykrywany na obu cewkach
Jako ciekawostka dodam że proxima wypadła identycznie powyżej 28 gubiła sygnał

PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2011, 12:47 
st. sierżant
st. sierżant

sprzęt: TEKNETICS T2
Sorki panowie że wbijam się jak majtki w D...... Do waszego wątku ale jakie są opinie o Teknetiksie T2

PostNapisane: niedziela, 28 sierpnia 2011, 05:28 
kapral
kapral

Nie mam tego sprzętu ale sporo czytałem opinii że jednak T2 do F75 mu daleko gdzieś widziałem testy i T2 jako jedyny nie widział paru fantów, no był jeszcze kanarek ale jego nie liczę bo inna klasa on nic nie widział :) . Ale był to jeszcze stary soft niby na nowym lepiej ale może to tylko chwyt marketingowy jak z Omegą dobra ale przereklamowana.

PostNapisane: niedziela, 28 sierpnia 2011, 15:07 
st. sierżant
st. sierżant

sprzęt: TEKNETICS T2
W sklepie mówią że osiągami od proximy prawie się nie różni

PostNapisane: sobota, 1 października 2011, 06:38 
kanonier
kanonier

województwo: mazowieckie
A co powiecie na Teknetics G2 względem 8000???? czy załóżmy srebrny ort będzie przez niego widziany na podobnej głębokości, czy może raczej lepiej będzie widział rzymka??

PostNapisane: czwartek, 19 stycznia 2012, 10:15 
kapral
kapral

Jest to wysoka częstotliwość więc zyska na złoto ze 2 cm a może 3 natomiast straci na srebro, oglądając filmy, reakcja jest identyczna jak w Omedze czyli te ciche audio którego ja nie lubię, wielka szkoda że nie można tego przestawić jak np. w fisher f75 i dopasować pod siebie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1