Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...
Teraz jest środa, 22 listopada 2017, 19:27

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: wtorek, 10 stycznia 2017, 08:39 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 lutego 2014, 20:54
Posty: 463
województwo: Świętokrzyskie
skur....ny :twisted:


Obrzydliwy akt antypolonizmu na Ukrainie! Zdewastowano pomnik ku czci zamordowanych w Hucie Pieniackiej.

Na zachodniej Ukrainie zdewastowano pomnik Polaków zamordowanych w 1944 r. we wsi Huta Pieniacka. Zniszczenia udokumentowano w nagraniu wideo i na zdjęciu, które umieszczono w poniedziałek w rosyjskich mediach społecznościowych. Sprawa jest już znana polskiej dyplomacji.

Znamy ten film. Rano pojedzie tam konsul i zostanie przesłana nota do MSZ Ukrainy — powiedział PAP późnym wieczorem ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło.
Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody w obecnym obwodzie lwowskim. 28 lutego 1944 roku miał tam miejsce mord, którego dokonali ukraińscy ochotnicy z dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS. Według różnych danych zabitych zostało wtedy od 600 do 900 osób.
Pomnik w Hucie Pieniackiej składał się z kamiennego krzyża i dwóch tablic z imionami i nazwiskami zamordowanych tam Polaków. Na zdjęciu, które opublikowano w serwisie LiveJournal - popularnym w Rosji i na Ukrainie - widać, że krzyż został rozbity. Część jednej ze stojących obok niego tablic zamalowano niebieską i żółtą farbą, co stanowi odwołanie do ukraińskiej flagi. Drugą pomalowano w kolory flagi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), pod którą umieszczono litery SS.
LiveJournal, a za nim rosyjskie media donoszą, że pomnik został wysadzony w powietrze. Na filmie, które dokumentuje zniszczenia, widać rozbite i porozrzucane kawałki krzyża.
Zbrodnia w Hucie Pieniackiej uważana jest za największą zbrodnię popełnioną przez ukraińskich nacjonalistów w Galicji Wschodniej. 28 lutego 2009 r. hołd ofiarom mordu w Hucie Pieniackiej oddali ówcześni prezydenci Polski i Ukrainy, Lech Kaczyński oraz Wiktor Juszczenko.

http://wpolityce.pl/swiat/322666-obrzyd ... kiej-wideo

_________________
Mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: wtorek, 10 stycznia 2017, 09:01 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 30 sierpnia 2006, 13:35
Posty: 414
Lokalizacja: Lublin
dzicz...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: wtorek, 10 stycznia 2017, 12:45 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
bracia ukraińcy ..
dalej narażajmy dupę, zadzierajmy z Rosją, dawajmy azyle i pożyczki ...
a te gady kiedyś pokażą nam swoją wdzięczność

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: wtorek, 10 stycznia 2017, 14:52 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1577
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
I znając życie sprawa po pewnym czasie rozejdzie się po kościach, przyschnie a dla wandali którzy to uczynili będzie to przyzwoleniem na dalsze ataki.

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: wtorek, 10 stycznia 2017, 18:17 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 21:30
Posty: 456
województwo: wielkopolskie,lubelskie
Pierd.......hołota.

_________________
Każdy ma prawo do własnego zdania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: środa, 11 stycznia 2017, 10:00 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 921
Lokalizacja: Bydgoszcz
To przez mojego szwagra :hah Pracuje z ukraincami i kilka dni temu rozmawiali o Wołyniu, a że szwagier nerwowy, to doszło do otwartego konfliktu na linii Polska-Ukraina. Wróg miał przewagę liczebną ale szwagier to kawał chłopa... :D

A na poważnie, to skończy się tak, że jakiś polityk ''potępi'' ten akt wandalizmu a sprawców nikt i tak nie znajdzie.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: środa, 11 stycznia 2017, 11:36 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2260
Lokalizacja: Galicja
Problem leży po obu stronach . Na Ukrainie rządzą ludzie wspierający ruch nacjonalistyczny , dla których bohaterem jest morderca Polaków Stepan Bandera i jego bandycka organizacja . Władze Ukrainy nie potępiły i nie przyznały się do rzezi Wołyńskiej , zbrodni OUN-UPA w Bieszczadach ,Roztoczu i tu jest problem . Prezes Ukraińców w Polsce Piotr Tyma jawnie gloryfikuje UPA a w wywiadach w tym w TVP publicznie twierdzi ,że zbrodni Wołyńskiej nie było . Dużą rolę ma też zła polityka Naszych władz w stosunku do Ukrainy i dotyczy to tych teraźniejszych jak i tych partii które już były przy władzy . W Polsce Nacjonaliści Ukraińscy nielegalnie stawiają pomniki oprawcom z UPA , nasze władze nie robią z tym nic ( dają w ten sposób jawne ciche przyzwolenie na taką działalność ) pomniki te są później niszczone przez młodzież z organizacji narodowych .Czy tak powinno być ? Nie usunięciem pomników powinny się zająć władze , skoro potrafi się usuwać pomniki gloryfikujące Armię Czerwoną i robi się to legalnie to dlaczego nie robi się tego samego z pomnikami gloryfikującymi UPA i Banderyzm ? Czy rola IPN ogranicza się tylko do tępienia byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa ? Dalej czy hasła nasi Bracia Ukraińcy głoszone przez polityków różnych frakcji w tym prezesa partii rządzącej nie są obelgą dla setek ofiar Banderowców ? Dalsze pytanie kierują również do niektórych użytkowników naszego forum ; Czy usuwanie pomników milicjantów i żołnierzy poległych w walce w lub zamęczonych w bestialski sposób przez Banderowców powinno mieć miejsce ? Czy nie jest to także pokazanie naszej słabości i co za tym idzie słodzenie Banderowcom , poprzez usunięcie i wymazanie z pamięci tych co byli solą w ich oku ,tych co pokrzyżowali ich plany ? Czy jest ktoś na forum kto potrafi odpowiedzieć na te pytania ? Nie kierując się przy tym nienawiścią do poprzedniego systemu władzy a czystym patriotyzmem ? ( chodzi mio walki z UPA i cichych bohaterów tych walk ).
Wracając do wydarzenia zniszczenia pomnika pomordowanych naszych rodaków w Hucie Pieniackie przez Nacjonalistów Ukraińskich . Ukraincy którzy zniszczyli pomnik według mnie kierowali się odwetem za podobne akcje w Polsce . Ale czy te akcje były podobne nie ,nie i jeszcze raz nie !!!! W Polsce niszczy się pomniki morderców a na Ukrainie pomniki ofiar . O czym to świadczy o tym ,że część Ukraińców nie dorosła do życia w cywilizowanej Europie , a Europa i USA nie widząc zagrożenia i wspomagając to neo-banderowskie państwo popełnia ten sam błąd co dopuszczenie Hitlera do władzy i wylanie się faszyzmu poza granice Niemiec . Dlatego też skoro chcemy aby nas szanowano to musimy być silni i walczyć o nasze a nie o interesy USA ,zapominając o zbrodniach popełnionych na nas przez państwa którym chcemy pomagać . Wspieraliśmy pomarańczową rewolucję w zamian otrzymaliśmy wyniesienie Bandery na Bohatera Ukrainy , wspieramy Ukrainę w walce z Rosją ( notabene broniąca swoich obywateli ) i co z tego mamy ?Oprócz załamania rynków zbytu ,pobicia Polaków na Ukrainie i niszczenia pomników naszych rodaków pomordowanych w sposób nie mamy nic ,nawet zwykłego słowa dziękuję . Niestety my Polacy dobrze potrafimy się kłócić między sobą ( popatrzcie nawet na nasze Powstania Narodowe czy obecną sytuację w sejmie) . Z przykrością stwierdzam i ubolewam nad tym ,że sami jesteśmy sobie winni takiej sytuacji jaka ma obecnie miejsce . Bo my sami sobie nie potrafimy wybaczyć i stanąć murem w obronie ofiar UPA . Nawet na naszym forum w pewnym temacie była dyskusja o milicjantach i żołnierzach KBW poległych w walkach z UPA bo dla niektórych z nasz ( mam nadzieją ,że dla tych nielicznych ) są oni bandytami i na nic przykłady ich heroizmu skoro nosili nie ten mundur . A tak co do munduru czy nie mamy teraz powtórki z lat powojennych ? Dlatego też niech każdy pisząc coś w tym temacie zastanowi się co sam zrobił oprócz pisania na forach dla propagowania pamięci zamordowanych czy choć raz zaświecił znicz na grobie pomordowanych przez OUN-UPA Pozdrawiam Jacek .

P.S. Takiej sytuacja jaka miała miejsce w Hucie Pienickiej nie są winni wszyscy Ukraińcy lecz część ich, ta część która kultywuje tradycje Nacjonalistyczne i stawia Banderę za swojego bohatera i ta grupa ( niestety dość liczebna ) rzuca cień na całe społeczeństwo Ukraińskie . Napietnowano Hitleryzm , Stalinizm to dlaczego nie potrafi się napiętnować Banderyzmu ? Bo niestety Polska to skłócony kraj przydupas USA , nie potrafiący zadbać o pamięć swoich rodaków .

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2017, 12:07 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 maja 2012, 15:46
Posty: 116
województwo: lubelskie
I wszędzie ten sam błąd... 4 pułk policyjny SS Galizien to nie dywizja SS Galizien .
Do pułków policyjnych SS przyjmowano kandydatów, którzy nie dostali się do dywizji. Formalnie więc dywizja "SS Galizien" nie miała z tym nic wspólnego. Były to odmienne jednostki. Natomiast później min po klęsce pod Brodami nastąpiła reorganizacja. Wtedy do dywizji włączano też innych ochotników np z pułków policyjnych SS Galizien.
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gli ... 14GDSS.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2017, 13:22 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
- zgadzam się z Tobą Jacku 100%

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2017, 18:08 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 lutego 2014, 20:54
Posty: 463
województwo: Świętokrzyskie
Jacku spróbuję odnieść się do twojej wypowiedzi.
W lipcu gdy Sejm i Senat RP, przyjął uchwałę w sprawie zbrodni Wołyńskiej, określając ją mianem Ludobójstwa, to w odpowiedzi rada najwyższa Ukrainy, potępiła tą uchwałę, nazywając ją upolitycznieniem historii.
Ukraińcy nie chcą się przyznać do zbrodni dokonanych na Polakach, przez OUN-UPA, no bo jak, przecież Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł bohatera Ukrainy, i tu jest problem w stosunkach Polsko - Ukraińskich.

Co do polityki naszych władz w ostatnich latach, nie bardzo rozumiem o co chodzi.
Bardzo prawdopodobne że chodzi o założenie sojuszu z Ukrainą, podobnego jak kiedyś obmyślił Piłsudski ?.
W sieci znalazłem ciekawy artykuł;

Czy integralność terytorialna Ukrainy powinna być dla nas dogmatem

Paradoksalnie Rosja może odegrać pozytywną dla Polski rolę w konflikcie ukraińskim, choć nie uczyni tego, rzecz jasna, ze względu na Warszawę. Jedynie nacjonalizm ukraiński jest nurtem, który współcześnie mobilizuje Ukraińców w duchu antyrosyjskim. A przecież to właśnie antyrosyjski wymiar protestów na Majdanie przyczynił się do licznych pielgrzymek z Polski na główny plac Kijowa, by rozdawać tam bigos i snuć opowieści o przyjaźni Polsko-ukraińskiej.

O tym, że będziemy mieli za sąsiada taki czy inny Banderland, świadczy szereg faktów, na czele z uczynieniem Wołodymyra Wiatrowycza – gloryfikatora OUN-UPA – szefem ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej. W Kijowie mogło więc dojść do udanego przeszczepu ideologii nacjonalistycznej, popularnej dotychczas jedynie w graniczących z Polską Galicji i Wołyniu. Wiemy już, jaki fundament ideowy będzie miała nowa Ukraina i w polskim interesie jest, by nie była ona zbyt silna, a nawet, by była odpowiednio słaba. Im bardziej będzie ona uwikłana w konflikt z Rosją, tym lepiej dla Polski. Taka Ukraina mogłaby być rzeczywiście zdana na Polskę – co zresztą było założeniem sojuszu z Ukrainą obmyślonego niegdyś przez Piłsudskiego.

Słaba i pozbawiona walorów gospodarczych Ukraina nacjonalistyczna byłaby też za mało atrakcyjna dla Niemiec, których klientem Banderland mógłby się stać, a co dla Polski byłoby niezwykle groźne. Warszawa już teraz jest satelitą Berlina, który rządzi właściwie Unią Europejską. Zatem w interesie polskim jest obecnie taka Ukraina, która nie będzie w stanie wejść do Unii Europejskiej z uwagi na balast w postaci wyodrębnionej Noworosji. Jednocześnie Ukraina z na tyle słabym komponentem nacjonalistycznym, że nie mógłby się stać sprawnym narzędziem prowadzenia polityki w ręku Berlina. Warunkiem tego jest podmiotowość wschodnich, a nawet i południowych regionów Ukrainy, które zachowywałyby zyski z przemysłu i handlu morskiego na miejscu, a zarazem jednocześnie głęboki konflikt aksjologiczny i historiozoficzny Ukrainy kijowskiej z ‘Noworosją’ w ramach państwa ukraińskiego.

Nie tylko na tym odcinku rozluźnienie więzi pewnych regionów Ukrainy z Kijowem byłoby opłacalne dla Polski. Można nawet pójść krok dalej i zastanowić się, czy hipotetyczne zajęcie Zakarpacia przez Węgry byłoby dla Polski korzystne. To samo rozważanie może objąć także rumuńską do 1940 roku Bukowinę. Skonfliktowana z Węgrami i Rumunią Ukraina byłaby jeszcze słabsza i jeszcze bardziej zdana na Polskę, nie mówiąc już o bezpośrednich korzyściach z granicy polsko-węgierskiej – Polska nie byłaby chociażby zdana na prorosyjskie Czechy i Słowację, mielibyśmy przez tradycyjnie przyjazne nam Węgry dostęp do położonej nad Adriatykiem Chorwacji i do położonej nad Morzem Czarnym Rumunii. Oczywiście, Ukraińcom taki wariant nie musi się podobać, ale nikt nie mówił, że interesy Polski i Ukrainy są zbieżne.

Wszystkie te „niemoralne” rozważania mogą niektórym przypominać sposób myślenia o Polsce w latach 1772-95 czy też w 1939. „Skoro nas dzielono tyle razy, to jak można popierać dzielenie innego kraju?” – zapyta ktoś. Można - jeśli ma się to opłacać naszej własnej ojczyźnie, a tą mimo wszystko pozostaje wciąż Polska, choć nikt przecież udziału Polski w rozbiorze Ukrainy nie postuluje. Nawiasem mówiąc, to przecież Ukraina jest jednym z terytorialnych beneficjentów agresji ZSRR na Polskę z 1939 i na Ukrainie, co nie dziwi, prawie nikt nie robi z tego problemu ani w nikim to nie powoduje wyrzutów sumienia wobec Polaków.

O ile więc analogia do 1939 ma mieć sens, to tylko wtedy, gdy w porę spostrzeżemy, że znowu jako pierwsi wciągani jesteśmy do konfliktu. A okazji do powtórzenia tego błędu po raz kolejny może już więcej nie być.

Ale coś tu nie tak, przecież nasi politycy wspierają integrację Ukrainy z UE.
Myślę że jak nie wiadomo o co chodzi, to gra idzie o grube pieniądze i wpływy naszych Elit ?.

Co do nielegalnie stawianych pomników, to masz 100% racji. Nasze władze nie powinny do takich sytuacji dopuszczać, a wszelkiego rodzaju samowolki, natychmiast nakazywać demontować.
Zgodzę się również z tobą, że nie powinno się usuwać pomników milicjantów i żołnierzy poległych w walce z banderowcami.

Co do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, był bym ostrożniejszy w słowach, ci co zginęli z rąk UPA-OUN oraz Werwolfu, powinny zostać upamiętnione. Bo ci żołnierze złożyli najwyższą ofiarę (swoje życie), w słusznej sprawie.
Inaczej wygląda walka z tak zwanym podziemiem reakcyjnym, tu nie wyobrażam sobie gloryfikowania żołnierzy KBW, którzy zginęli z rąk polskiego podziemia zbrojnego.
KBW nie było humanitarną formacją wojskową, przemawiają za tym liczne dezercje żołnierzy, a nawet całych batalionów.

Wymawiasz Jacku czy ktoś choć raz zaświecił świeczkę na grobach pomordowanych przez OUN-UPA.
Odpowiem, że nie każdy ma możliwość przejechać kilkaset kilometrów, by zaświecić znicz na grobach pomordowanych.
Ale powiem ci że niektórzy księża odprawiają Mszę Św. w intencji pomordowanych Polaków przez UPA. To jeżeli ktoś weźmie udział w takiej Mszy Św. i szczerze pomodli się za pomordowanych, to będzie mniej ważne niż zaświecenie znicza na grobie?.

Pozdrawiam.

_________________
Mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2017, 19:54 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2260
Lokalizacja: Galicja
Na wstępie przepraszam za literówki , piszę z telefonu . Pawle źle mnie zrozumiałeś bo dla mnie każda pamiec o ofiarach UPA jest jak najbardziej pozytywna i każda forma pamieci jest godna pochwały . Jednak dużo ludzi ogranicza się tylko do internetowego pieniactwa nie znając historii nacjonalizmu Ukraińskiego .Co do pomników napisałem że nie powinno się niszczyć tych ktòre upamiętniają upamietniają poległych w obronie Polakow przed nacjonalistami z UPA .Jakby potwierdzeniem moich słów jest obrona tych pomnikow przez ludność miejscową i udane protesty przeciwko decyzjom w sprawie ich zniszczenia . Co do żołnierzy KBW w tym przypadku sa oni obrońcami jedynymi w tym przypadku obrońcami bezbronnej ludności polskiej przed bandami UPA . Zauwż , że chodzi mi o walki z UPA .Natomiast jeśli chodzi o politykę zapytam krotko co dostaliśmy w zamian za pomoc Ukranie ? Czy nazywanie Ukraińców naszymi braćmi nie jest przesadą ? To tak w skrócie bo z telefonu ciężko się pisze.

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 09:46 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 lutego 2014, 20:54
Posty: 463
województwo: Świętokrzyskie
No właśnie, nie dostaliśmy nic, co by pozytywnie wpłynęło na naszą gospodarkę, a wręcz przeciwnie.
Gdyby nasi politycy, byli neutralni, to nie było by mld. strat wprowadzeniem embarga przez Rosję na nasze produkty.
I tak jak napisał Szymon, nie narażali byśmy swoich tyłków, zadzierając z Rosją.

Nie wiem jak można nazywać Ukraińców naszymi braćmi, poza częściowo wspólnym pochodzeniem jako naród Słowiański .
Przecież nie można wyskakiwać z takimi hasłami i nazywać ich braćmi, gdy większość zamieszkałych w zach. Ukrainie jest nastawiona skrajnie antypolsko.

_________________
Mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 21:53 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 21:30
Posty: 456
województwo: wielkopolskie,lubelskie
Pablo77 napisał(a):
No właśnie, nie dostaliśmy nic, co by pozytywnie wpłynęło na naszą gospodarkę, a wręcz przeciwnie.
Gdyby nasi politycy, byli neutralni, to nie było by mld. strat wprowadzeniem embarga przez Rosję na nasze produkty.
I tak jak napisał Szymon, nie narażali byśmy swoich tyłków, zadzierając z Rosją.

Nie wiem jak można nazywać Ukraińców naszymi braćmi, poza częściowo wspólnym pochodzeniem jako naród Słowiański .
Przecież nie można wyskakiwać z takimi hasłami i nazywać ich braćmi, gdy większość zamieszkałych w zach. Ukrainie jest nastawiona skrajnie antypolsko.

:ok Prawda.

_________________
Każdy ma prawo do własnego zdania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: czwartek, 26 stycznia 2017, 17:34 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
dochodzi do dalszych dewastacji, wczoraj w tv jak byk było widać napis sprejem ss galicja .. :[

coś mi się wydaje, że towarzysz W.Putin tarza się ze śmiechu po dywanie w swym gabinecie ....

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: piątek, 27 stycznia 2017, 03:45 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 23:01
Posty: 118
Lokalizacja: Warmia
sprzęt: tesoro
Tak czytam ten temat i naszła mnie refleksja, co można sądzić o userach forumowych którzy noszą się z nickiem "Bandera"?

_________________
Nauczyłem się kochać tajemnice-Oscar Wilde.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: niedziela, 12 marca 2017, 14:39 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2260
Lokalizacja: Galicja
Nieznani sprawcy wymazali farbą pomnik zamordowanych przez hitlerowców w 1941 roku profesorów lwowskich oraz w podobny sposób zniszczyli krzyż i kamienne tablice upamiętniające polskie ofiary zbrodni we wsi Podkamień w obwodzie lwowskim.

W obu miejscach pojawił się napis "Śmierć Lachom" - poinformował w niedzielę PAP ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło. Do dwóch aktów wandalizmu doszło w ciągu ostatniej doby.

"Jest to mniej więcej ten sam scenariusz: czerwona farba, litery SS i napis +Śmierć Lachom+. We Lwowie bardzo szybko zareagowała na to miejscowa administracja; pomnik profesorów lwowskich został błyskawicznie oczyszczony" – powiedział Piekło.

Są to kolejne ataki na polskie miejsca pamięci na Ukrainie. W styczniu wysadzono pomnik Polaków zamordowanych w 1944 r. we wsi Huta Pieniacka w obwodzie lwowskim. W tym samym miesiącu czerwoną farbą wymazano cmentarz ofiar totalitaryzmu w Bykowni pod Kijowem, w tym również znajdujący się tam polski cmentarz wojenny.

W lutym czerwoną farbą obrzucono siedzibę polskiego konsulatu we Lwowie i pozostawiono na jego ogrodzeniu napis "Nasza ziemia". Także w lutym nacjonaliści z niewielkiej organizacji "Czarny Komitet" zawiesili na parkanie ambasady RP w Kijowie portret przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery. Ogłosili, że protestują tak przeciwko antyukraińskim wypowiedziom polskich polityków. (PAP)

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: niedziela, 12 marca 2017, 21:36 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1577
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie

Ciekawe kiedy polski rząd zareaguje, kiedy zamiast pomnika ucierpią ludzie? Czy wtedy też będą udawać, że to nie plują w nas, to tylko deszcz pada. Normalny rząd po czymś takim powinien im zrobić burzę z piorunami i koniec kredytów, koniec wsparcia, koniec studentów, zero, null. Nie gryzie się ręki która cię karmi.

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2017, 00:08 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
"Normalny rząd po czymś takim powinien im zrobić burzę z piorunami i koniec kredytów, koniec wsparcia, koniec studentów, zero, null. Nie gryzie się ręki która cię karmi."


a no ...

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2017, 06:33 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 maja 2007, 13:14
Posty: 3984
Lokalizacja: Lublin
A już stwierdzenie przez ichniego ambasadora " że to rosyjska prowokacja " to już majstersztyk obłudy i zakłamania :twisted:

_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zdewastowano pomnik w Hucie Pieniackiej
PostNapisane: środa, 15 marca 2017, 07:30 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2260
Lokalizacja: Galicja
Szef MSZ Ukrainy: Huta Pieniacka pozostanie symbolem pojednania

Huta Pieniacka jest i pozostanie symbolem pojednania Ukraińców i Polaków – oświadczył szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin, komentując ponowną dewastację pomnika Polaków, pomordowanych w 1944 roku w tej nieistniejącej dziś wsi w obwodzie lwowskim.
Mimo działań wandali Huta Pieniacka jest i będzie symbolem pojednania Ukraińców i Polaków. Wysiłki barbarzyńców pójdą na marne, ale ukaranie ich jest naszym obowiązkiem" – napisał minister na Twitterze.

Dziś Klimkin składa wizytę w Warszawie, gdzie ma rozmawiać o pogłębieniu dialogu polsko-ukraińskiego. W programie jest m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz rozmowy z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim. Ministrowie mają też m.in. wziąć udział w uroczystej inauguracji Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

Wczoraj w mediach na Ukrainie pojawiły się zdjęcia pomazanego farbą pomnika Polaków w Hucie Pieniackiej, który został odnowiony pod koniec lutego po tym, jak w styczniu nieznani dotąd sprawcy wysadzili go w powietrze.

Na należącym do pomnika krzyżu umieszczono swastykę i herb Ukrainy, tryzub, a na stojących obok kamiennych tablicach wypisano m.in. "Smert Lacham" (Śmierć Lachom) i "Precz z Ukrainy".

Wołodymyr Adamec, wiceszef administracji rejonowej (powiatowej) w Brodach, na której terenie znajduje się Huta Pieniacka oświadczył, że odkrył zniszczenia jeszcze w niedzielę. Po powiadomieniu policji i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy miejscowe władze oczyściły pomnik.

W ostatnią niedzielę władze Ukrainy przekazały informacje, że zapobiegły próbie zablokowania przejścia granicznego z Polską przez grupę osób, które zamierzały domagać się od rządu w Warszawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie. Ludzie ci przyznali się, że zostali wynajęci do zablokowania przejścia. Policja ustaliła, że nie mają oni nic wspólnego z Polakami na Ukrainie.

W miniony weekend we Lwowie pomazano farbą pomnik zamordowanych przez hitlerowców w 1941 roku profesorów lwowskich oraz w taki sam sposób sprofanowano pomnik polskich ofiar zbrodni w miejscowości Podkamień w obwodzie lwowskim. W obu miejscach pojawił się napis "Śmierć Lachom". W Podkamieniu na krzyżu namalowano swastykę. Miejscowe władze usunęły ślady działalności wandali.

Wcześniej, po zdewastowaniu w styczniu pomnika w Hucie Pieniackiej, zdewastowano polski cmentarz wojenny w Bykowni pod Kijowem oraz obrzucono farbą polski konsulat we Lwowie.

Władze ukraińskie potępiły te incydenty oceniając, że ich sprawcą jest „strona trzecia”, dążąca do poróżnienia Polaków i Ukraińców. Jako zleceniodawców wskazywano rosyjskie służby specjalne.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-ms ... ia/17ls795

P.S. To ,że dzisiaj wykipiało mi mleko to też efekt działania rosyjskich służb specjalnych :hah :hah :hah :hah . Nasi politycy niech w końcu zareagują bo to jest kpina . Co do pojednania ukraiński szef MSZ nie wie co pisze , najpierw niech przyznają się do zbrodni ludobójstwa dokonanej na Polakach .

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL