Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...
Teraz jest środa, 22 listopada 2017, 19:35

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przekaż 1% swego podatku !
PostNapisane: wtorek, 8 stycznia 2008, 13:12 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Życie, zdrowie i dbałość o mienie - to wartości bliskie każdemu. Jednak w sytuacji zagrożenia którejś z tych wartości zawsze można liczyć na strażaków. Strażacy kierują się szczytną ideą służenia społeczeństwu i niesienia pomocy poszkodowanym.
Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś złego, walczymy z pożarami i usuwamy ich skutki, usuwamy awarie w przemyśle, klęski żywiołowe, zagrożenia ekologiczne , wypadki drogowe i inne zdarzenie, gdzie trzeba nieść pomoc poszkodowanym i ich mienu.
Strażacy ochotnicy to ludzie na co dzień wykonujący różne zawody, którzy działają społecznie, ofiarnie i z potrzeby serca, chociaż z roku na rok przybywa interwencji i są one coraz trudniejsze. Rozwój cywilizacji niesie coraz więcej zagrożeń a pokonanie ich wymaga coraz większych umiejętności i wyposażenia w specjalistyczny sprzęt. Nie zawsze podczas akcji strażacy są należycie zabezpieczeni, a mimo to z narażeniem własnego zdrowia i niekiedy życia ratują innych.
Jedną z kilku dróg pomocy strażakom bez większego wysiłku i własnej straty jest możliwość przekazania 1% podatku od instytucji i osób fizycznych.
W imieniu swoim - strażaka ochotnika - oraz Zarządu OSP w Połczynie-Zdroju proszę Was abyście przekazali swój 1% podatku na zakup specjalistycznego sprzętu służącego do ratowania ludzi przez Ochotniczą Straż Pożarną w Połczynie-Zdroju.
Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zd
roju w zeszłym roku była wzywana ponad 175 razy by nieść pomoc bliźniemu. W strugach deszczu, przy ujemnych temperaturach i silnych wiatrach, z narażeniem własnego zdrowia i życia nieśliśmy pomoc w potrzebie. Wystarczy spojrzeć w telewizor, przeczytać w gazetach - lekarz nie wejdzie, policjant nie da rady - a strażak nie zna słowa "NIE" i zawsze z pomocą dotrze do najbardziej niedostępnych miejsc. Niestety sprzęt i same mundury to bardzo drogie przedmioty które są niezbędne do naszej pracy a z czasem się zużywają.
Dodatkowo prowadzimy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, gdzie młodzież uczy się poszanowania Tradycji i Historii pożarnictwa oraz regionu, co ma m.in. oddźwięk przy corocznych obchodach 3 Maja, 1 i 17 Września, 11 Listopada - zawsze idzie poczet sztandarowy MDP. Uczymy jak pomagać bezinteresownie w każdej chwili i sumiennie wykonywać powierzone obowiązki.
Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zdroju 28 czerwca 2004 roku uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego i została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000017487.


Uwaga! Nastąpiła zmiana w zasadach przekazywania 1% podatku!
Kto może przekazać 1% podatku:
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych;
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i
- korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Jak przekazać 1% podatku:
1.Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w 2008 roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę: Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zdroju i numer 0000017487.
Wpisujemy także kwotę którą chcemy przekazać. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
2. Pieniądze - 1%podatku należnego- przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszta przelewu. Podatnik nie moż podzielić swojego podatku między kilka organizacji.
3. 1%podatku można przekazać tylko w zeznaniach złożonych w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2008 r. zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku opodatkowanym 2007 składają osoby wypełniające PIT-36 i PIT-37.
Osoba fizyczna osiągająca przychody objęte ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych do dnia 31 stycznia 2008 składa zeznanie podatkowe PIT-28 o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości uzyskanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za rok 2007.
Jeżeli z obliczeń wynika, że mamy nadpłatę podatku, otrzymujemy zwrot podarowanej kwoty od urzędu skarbowego. Jeżeli mamy niedopłatę, płacimy urzędowi skarbowemu o 1% mniej podatku należnego.

Strażacy zawsze niosą pomoc i ratunek! Pomórz im więc Ty!

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Ostatnio edytowano niedziela, 8 lutego 2009, 13:52 przez WONS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 kwietnia 2008, 21:06 
Wlasnie wypelniam PITa wiec dorzucam cegielke.

Pewno nie ja sam w ostatnich dniach wiec warto odnowic watek.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 08:59 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
W imieniu swoim oraz całej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju pragnę podziękować wszystkim osobom, które przekazały nam swój 1% podatku.
Zapewniam, że kwota uzyskana z 1% podatku zostanie przeznaczona na zakup sprzętu niezbędnego do sprawnego i szybkiego udzielania pomocy poszkodowanym ludziom oraz zwierzętom.
Strażacy zawsze i wszędzie niosą pomoc i ratunek - dziękujemy tym, którzy pomogli nam.

Ze strażackim pozdrowianiem
WonsYWykaz środków finansowych jakie wpłynęły i na co zostały wydatkowane z tytułu wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych


W roku 2005 z tytułu wpłat 1% pozyskaliśmy kwotę 2.395,34

Powyższa kwota została wydatkowana na:
- dopłatę do zakupu wentylatora oddymiającego - 656, 60 zł
- zakup sygnalizatora bezruchu - 1.321,45 zł
- dopłata do zakupu umundurowania - 390,77 zł

Na kolejny rok pozostała kwota do wykorzystania w wysokości 26,52 zł.

W roku 2006 z tytułu wpłat 1% uzyskaliśmy kwotę 3.777,79 groszy

Która została wydatkowana na:
- dopłatę do zakupu aparatów nadciśnieniowych - 1.895,70
- druk ulotek do akcji przekazywania 1% podatku na rzecz OSP - 146,40
- zakup 1 radiostacji GP 360 - 1.000,00

Na kolejny rok pozostała kwota do wykorzystania 735,69 groszy

Natomiast w roku 2007 nasze dochody z tytułu 1% wyniosły 4.353,84

i zostały wydatkowane na:
- dopłatę do zakupu rozpieracza kolumnowego i wspornika progowego - 780,00
- druk ulotek i materiałów promocyjnych na akcje 1% - 341,60

Ponadto w roku 2007 zaplanowano z powyższych środków wykonanie zabudowy samochodu ratownictwa technicznego m-ki Ford. Zabudowa nie została zrealizowana w 2007 roku z powodu braku mocy przerobowych firmy specjalizującej się w wykonaniu takiego rodzaju zabudowy.

Podsumowując powyższe należy stwierdzić, iż na dzień 01.01.2008r. na koncie OSP posiadamy kwotę 3.994,45 groszy uzyskaną w ramach akcji 1%. Powyższa kwota zostanie wykorzystana na zapłatę należności za wykonana zabudowę samochodu ratownictwa technicznego m-ki FORD.

Prezes OSP
Arkadiusz Raniowski

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2009, 11:11 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Po raz kolejny apeluję do Was Koleżanki i Koledzy o przekazanie 1% podatku dla strażaków ochtników.
Nie będę się rozpisywał na temat zasług ochotników dla Polski i jej mieszkańców, dość, że napiszę tylko o swojej jednostce:
W roku 2008 braliśmy udział w 263 zdarzeniach, z których zaledwie około 60 to pożary - pozostałe zdarzenia to wypadki, usuwanie skutków wichur itp. Skupiamy u siebie młodzież - i możecie być pewni, ze uczą się oni Historii naszego Narodu, miasta i straży - już wonsóW w tym głowa;).
Zawsze, ilekroć potrzebujecie pomcy - na strażaków można liczyć. Lekarze strajkują, policja zaniecha (sorki Dzielnicowy) a strażacy ochotnicy poderwą się na każdy alarm i prfesjonalnie udzielą pomocy każdemu człowiekowi. Prawda jest taka, że cięcia budrzetwe najbardziej odbiją się właśnie na nas, a utrzymanie w ciągłej gotowości 4 samochodów strażackich, najstarszy 28-letni, naprawdę jest kosztowne.

Strażacy zawsze niosą pomoc i ratunek - nie odmawiaj im Ty pomocy!
Jak złożyć wniosek, obliczyć i przekazać 1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju w rocznym zeznaniu podatkowym za rok podatkowy 2008 :?:

Nowe zasady dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pżytku publicznego zaczęy obowiązywać w 2007 roku. Uprościły one procedurę przekazania ulgi oraz poszerzyły krąg osób, uprawnionych do wspierania organizacji pożytku publicznego o osoby opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28), podatników podatku liniowego (PIT-36L) oraz uzyskujących dochody z kapitałów pieniężnych (PIT38). Nie mogą przekazać 1% podatku podatnicy osiągający przychody objęte zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej (PIT-16A). Obecnie to naczelnik urzędu skarbowego przekazuje 1% podatku na rzecz OPP. Naczelnik urzędu skarbowego będzie mógł przekazać organizacji dane, który przekazał na jej rzecz 1% podatku. Będzie to możliwe, jeżli podatnik w zeznaniu podatkowym (korekcie zeznania) wyrazi wolę poinformowania organizacji, że na jej rzecz przekazał 1% podatku. Informacje o podatniku będą dotyczyć wyłącznie imienia, nazwiska i adresu podatnika oraz wysokości przekazanej kwoty.

Jak przekazać 1% podatku:
1.Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w 2009 roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zdroju i numer z Krajowego Rejestru Sądowego 0000017487. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać. Kwota nie może jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
2.Możemy wskazać OPP nawet w sytuacji złożenia przez podatnika korekty zeznania, pod warunkiem jednak, że będzie ona dokonana w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu dla złorzenia zeznania podatkowego.
3.Emeryci i ręciści, którzy otrzymują PIT roczny z ZUS, nie mają obowiązku składania dodatkowego rozliczenia rocznego. Jeżeli jednak chcą przekazać 1% swojego podatku, powinni złorzyć PIT-37, wypełnić go w szczególności w części dotyczącej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP" oraz "Informacji uzupełniającej" i oczywiście złorzyć nie później niż 30 kwietnia 2009 roku.

Zeznania roczne za rok 2008 składamy według nowych wzorów. Wzory druków PIT uległy zmianie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2009, 11:22 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Przy naszej jednostce działa Kameralny Chór Mieszany "Cantus" (można posłuchac na YouTube), z którym miałem przyjemność wziać udział w koncercie z okazji odzyskania niepodległości, przy Sukiennicach w Krakowie. Następnie wzięliśmy udział w konferencji naukowej o działalności straży pozarnych na przestrzeni dziejów na rzecz odzyskania i zachowania niepodległości.

Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej OSP w Połczynie-Zdroju - tam jest dużo więcej informacji.
www.osp-polczyn.nazwa.pl


Ze strażackim Pozdrowieniem
Grzesiek, Wons Młodszy w imieniu wszystkich Wonsów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:13 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Szanowne Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Kolejny raz proszę w imieniu swoim oraz Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju o przekazanie na rzecz straży 1% podatku na rzecz
Ochotniczej Straży Pożarne
w Połczynie-Zdroju.Numer
KRS 0000017487

Pragnę równiez podziękować wszystkim naszym darczyńcom za poprzednie darowizny 1% podatku. Pieniądze te zostały wydane na bardzo nam potrzebny sprzęt ratowniczy, który niestety im potrzebniejszy tym droższy :(

W zeszłychj latach udało nam się zebrać:

2005 r. - 2.395,43 zł
2006 r. - 3.777,79 zł
2007 r. - 4.353,84 zł
2008 r. - 10.581,30 zł
2009 r. - 9.704,42

razem: 30.812,78 zł.

Wyżej wymienione środki przekazane przez darczyńców w latach 2005-2009 wydatkowano na:

- dopłatę do zakupu wentylatora oddymiającego, zakupu umundurowania bojowego i butów specjalistycznych, aparatów nadciśnieniowych, rozpieracza kolumnowego, wspornika progowego, 4 sztuk mikrofonogłośników stanowiących wyposażenie hełmów Pacific oraz dopłatę do zakupu pontonu hybrydowego. Ponadto zakupiono sygnalizator bezruchu, radiostację GP 360, spawarkę, bagażniki do zabudowy samochodu ratownictwa technicznego, drabinę składaną, 6 hełmów z latarkami typu Pacific F-7 i motopompę pływającą FROGGY.

1 % - TAK NIEWIELE, A MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE…


Nasza jednostka OSP jest jako jedyna w powiecie zaszeregowana jako JOT1, co oznacza najwyższą gotowość, mobilność, skuteczność i wyszkolenie. W zeszłym roku wzięliśmy udział w ponad 170 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Były to głównie pożary oraz wypadki samochodowe. Niekiedy akcje przebiegały bardzo dramatycznie, nieobeszło się również bez ofiar wśród naszych strażaków - dwoje druhów odniosło rany podczas niesienia pomocy bliźniemu. Szczęśliwie - niegroźne.

Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a strażakowi pozwoli na skuteczniejsze niesienie pomocy.

Szersze informacje z naszej działalności na www.osp-polczyn.nazwa.pl oraz na forum historii Połczyna-Zdroju www.historia.osp-polczyn.nazwa.pl

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 lutego 2011, 10:31 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o Was 1% podatku. Wiem, ze wielu ludzi ma już upatrzone organizacje pożytku publicznego, na które go przekazuje, ale ci, którzy tego nie robią niechaj przekażą na Ochotniczą Straż Pożarną w Połczynie-Zdroju.

Ochotnicza Straż Pożarna
w Połczynie-Zdroju.
Numer KRS 0000017487


Potrzebne są nam pieniądze na zakup nowoczesnych aparatów ochrony dróg oddechowych i bieżące zakupy i naprawy sprzętu. W tym roku musimy wymienić te aparaty na nowe, gdyż mamy przestarzałe i w tym roku muszą już zostać wycofane z użycia. Koszt jest to niemały, a przy większości pożarów strażacy muszą z nich korzystać.

Ochotnicza Straż Pożarna
w Połczynie-Zdroju.
Numer KRS 0000017487


W zeszłym roku mieliśmy 204 wezwania – 104 pożary i 100 miejscowych zagrożeń – a tu zawierają się wszystkie zdarzenia, które nie są pożarami (głównie wypadki, ale też połamane drzewa, zrywane dachy itp.). Jak na Ochotniczą Straż Pożarną jest to bardzo duża ilość wyjazdów. W większości gasimy i neutralizujemy sami te zdarzenia, gdyż do najbliższej jednostki zawodowej mamy 30 km.

Ochotnicza Straż Pożarna
w Połczynie-Zdroju.
Numer KRS 0000017487

Przypominam, że strażacy zawsze i każdemu niosą pomoc, zawsze, o każdej porze dnia i nocy, w deszczu i śnieżycy, a – wierzcie mi – wtedy najczęściej – musimy nieść pomoc i ratunek. Lekarz nie wejdzie w strefę zagrożoną, policjanci siedzą na boku, a my, strażacy zawsze, powtarzam zawsze! idziemy tam, gdzie zagrożenie jest największe.
Ta niewielka suma, którą przekażecie, pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia, dzięki któremu będziemy mogli pomóc wielu, wielu osobom… Bez tych niezbędnych zakupów nasza pomoc może być mniej fachowa lub nawet niemożliwa w pierwszej fazie działań.
Naprawdę bardzo Was proszę w imieniu swoim, jak też i wszystkich naszych strażaków, abyście rozważyli tę prośbę i zdecydowali się przekazać nam 1% podatku.

Ochotnicza Straż Pożarna
w Połczynie-Zdroju.
Numer KRS 0000017487


Uwaga – niektóre programy do automatycznego wyliczania PIT-ów dostępne w sieci posiadają automatycznie wypełnioną rubrykę z numerem KRS ! jest to niejako oszustwo, gdyż numeru nie można zmienić a osoby tworzące programy czerpią z tego korzyści. Proszę – zwróćcie na to uwagę i przy wypełnianiu PIT-ów wpiszcie odpowiedni numer KRS.

Ochotnicza Straż Pożarna
w Połczynie-Zdroju.
Numer KRS 0000017487


Ze strażackim pozdrowieniem
Grzesiek

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przekaż 1% swego podatku !
PostNapisane: sobota, 2 lutego 2013, 12:14 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Szanowne Koleżanki, Drodzy Koledzy.

Zwracam się z prośbą abyście po raz kolejny rozważyli i przekazali 1% podatku na rzecz straży pożarnej.

Numer KRS 0000017487


Nie ma co za dużo pisać - straż pożarna jest jedyną instytucją, która jest zdolna do podjęcia działań interwencyjnych w ciągu minuty od przyjęcia wezwania o jakimkolwiek zagrożeniu. Jeździmy praktycznie do wszystkiego - od kota na drzewie, poprzez niebezpieczne owady błonkoskrzydłe, żmije na skwerkach i inne zwierzaki w miejscu, gdzie być nie powinny ( np koń, który wpadł do studni - kto? - oczywiście STRAŻ), poprzez wszelkie zagrożenia pożarowe - drobne pożary śmietników, pożary w domach czy budynkach gospodarczych, poprzez ogromne pożary hal produkcyjnych i lasów... Kiedy dojdzie do wypadku - kto? Oczywiście że STRAŻ. Kiedy nie ma karetki, bo gdzieś pojechała, czy odmawia przyjazdu - kto - STRAŻ. Były przypadki, kiedy dyspozytor pogotowia nie wysłał karetki a my pojechaliśmy na ratunek... Dopiero pogotowie wezwane przez nas przyjechało i zabrało człowieka po zawale, którego uratowali strażacy. Kiedy dojdzie do wycieku toksycznych chemikali to właśnie STRAŻ działa na miejscu, udziela pomocy i neutralizuje skażenia. NIKT inny tam nie wejdzie. Jest jeszcze masa innych działań, o których nawet nie chce mi się pisać, czasem aż trudno uwierzyć, że ludzie z czymś takim dzwonią do straży, ale my nie odmawiamy pomocy nigdy!

Numer KRS 0000017487


Przed STRAŻĄ stawia się co raz to więcej i co raz trudniejsze zadania.
Od STRAŻY wymaga się profesjonalizmu, determinacji w działaniu, odwagi i odpowiedniego wyposażenia. Tak, ale za co wyszkolić następców? Za co zakupić, sprzęt, który się zużywa? Za co kupić nowy sprzęt, który potrzebny jest do podjęcia nowych działań? To jest największy problem...

Numer KRS 0000017487


Dlatego proszę w imieniu wszystkich strażaków, abyście przekazali 1% podatku dla strażaków.

W rozliczeniu podatkowym wystarczy wpisać numer KRS 0000017487

1% przekazany na rzecz Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju posłuży do zakupu bardzo potrzebnego sprzętu, dzięki któremu zostanie uratowane wiele istnień ludzkich i będzie bronione nasze wspólne mienie.

Numer KRS 0000017487


Pamiętajmy - te pieniądze posłużą do ratowania wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie, w tym nie daj Boże nas, albo nasze rodziny - a od wyposażenia i sprawnie działającego sprzętu zależy ludzkie życie, wartość najwyższa.

Numer KRS 0000017487


Pomagając strażakom - pomagamy tak naprawdę sobie i swoim bliskim, działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w całym kraju.

Przekażcie 1% podatku strażakom - numer KRS 0000017487


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przekaż 1% swego podatku !
PostNapisane: wtorek, 18 lutego 2014, 09:32 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5437
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Kolejny już raz zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej. Dla was to tylko 1%, dla nas - wkład w zakup i konserwację bardzo nam potrzebnego sprzętu i wyposażenia.

KRS 000017487


Nie będę się rozpisywał, jako, że można poczytać wyżej, na czym polega działalność naszej jednostki...
Przypomnę jedynie, że OSP w Połczynie-Zdroju sama jedna ma więcej wezwań do akcji niż wszystkie pozostałe OSP powiatu razem wzięte. To wiąże się ze znacznym zużyciem sprzętu, który trzeba naprawiać albo wymienić. Dla przykładu - w zeszłym roku w listopadzie własnymi siłami udało się uszczelnić pęknięty (poprzez wiek i ciągłe jeżdżenie po wyboistych drogach - a straż nie może jechać wolno - tam ktoś czeka na ratunek) zbiornik wodny samochodu gaśniczego JELCZ. Tydzień roboty, ale się udało.
Warto wspomnieć, że przy OSP działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, skupiająca dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój. Dysponujemy własnym pokojem i świetlicą, w której organizowane są spotkania szkoleniowe oraz gry i zabawy. Bierzemy udział w zawodach strażackich - w zeszłym roku MDP zdobyła mistrzostwo powiatu w kategorii kobiet i awansowała do zawodów wojewódzkich ( drużyna męska również). Ponadto dbamy o pamięć o strażakach, którzy odeszli na wieczną służbę, uczymy się historii oraz patriotyzmu, organizujemy dla szkół i koloni spotkania w strażnicy i w szkołach aby uczyć pomocy innym i - szczerze pisząc - zainteresować strażą i pożarnictwem, żeby mieli gdzie się podziać, spotkać, zamiast zbierania się pod sklepami czy gdzieś w krzakach ;) . Taka dzisiejsza rzeczywistość.Bardzo proszę o przekazane 1% podatku dla OSP - numer KRS 000017487.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL